لودر سایت
  • دانلود مقاله ISI دانش و استفاده از نرم‌افزار حسابداری

   دانلود-مقاله-isi-دانش-و-استفاده-از-نرم‌افزار-حسابداریدانلود مقاله ISI دانش و استفاده از نرم‌افزار حسابداری (مورد مطالعه عمان)

   مقاله دانش و استفاده از نرم‌افزار حسابداریبه زبان انگلیسی و یک مقاله علمی پژوهشی می باشد که در مجلات معتبر علمی خارجی به چاپ رسیده است و پژوهشگران و دانشجویان می توانند به عنوان یک منبع معتبر از آن استفاده نمایند. این مقاله مربوط به سال ۲۰۲۰ می باشد و یک مقاله جدید و به روز است.

   زبان مقاله: انگلیسی

   فرمت فایل: PDF

   تعداد صفحه: ۱۳ صفحه

   سال انتشار: ۲۰۲۰

   این مقاله به عنوان مقاله بیس جهت پژوهش های دیگر میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

   فهرست:

   معرفی
   بررسی ادبیات
   روش شناسی
   یافته ها و مفاهیم
   نتیجه
   منابع

   چکیده
   هدف – هدف این مقاله تعیین تاثیر دانش و استفاده از نرم‌افزار حسابداری در بین کارآفرینان کوچک و متوسط در عمان می‌باشد .
   طرح / روش‌شناسی / رویکرد – این مطالعه از رویکرد کیفی استفاده کرده‌است . علاوه بر این , این مقاله اهمیت دانش نرم‌افزار حسابداری را روشن کرد و رابطه بین دانش و اتخاذ آن یا استفاده از نرم‌افزار حسابداری در میان شرکت‌های کوچک و متوسط در عمان را ارزیابی کرد . روش نمونه‌گیری Purposive برای انتخاب مصاحبه شوندگان مورد نیاز برای نظرسنجی ( مصاحبه نیمه ساختاریافته ) مورد استفاده قرار گرفت . این روش توسط حسابداران خبره که در کشورهای کوچک و متوسط در عمان کار می‌کنند , اعمال شده‌است . براساس تجربه عملی و دانش اولیه در زمینه حسابداری , در مجموع شش عضو به عنوان اندازه نمونه برای این مطالعه انتخاب می‌شوند .
   یافته‌ها – یافته‌های این یافته‌ها نشان داد که دانش نرم‌افزار حسابداری تاثیر قابل‌توجهی بر استفاده از نرم‌افزار حسابداری دارد ، به این معنی که بین دانش نرم‌افزارهای حسابداری عمومی و استفاده از نرم‌افزار حسابداری عمومی یا سفارشی توسط شرکت‌های کوچک و متوسط در عمان رابطه مثبت و معناداری وجود دارد . علاوه بر این ، این تحقیق شواهد تجربی دانش تاثیر نرم‌افزار حسابداری بر اتخاذ یا استفاده از نرم‌افزار حسابداری در بین SME ها در کاربردهای عملی عمان را نشان می‌دهد – این مطالعه در مورد اهمیت دانش فن‌آوری ارتباطات اطلاعات ( ICT ) و استفاده یا استفاده از نرم‌افزار حسابداری توسط شرکت‌های کوچک و متوسط برای ادبیات حسابداری ، بحث و گفتگو کرده‌است . علاوه بر این، این مطالعه بر کاربرد و مزایای نرم‌افزار حسابداری توسط حسابداران در SME های مختلف تاکید دارد . علاوه بر این ، پیشنهاد این است که شرکت‌های کوچک و متوسط و انواع دیگر سازمان‌ها نرم‌افزار حسابداری سفارشی یا تعمیم‌یافته را اتخاذ کنند که این کار را در میان متخصصان حسابداری افزایش می‌دهد .
   اصالت / ارزش – این مقاله هر دو دانش نظری و عملی حسابداری در حسابداران را با استفاده از نرم‌افزار حسابداری سفارشی یا سفارشی و رابطه‌اش با حسابداران در شرکت‌های کوچک و متوسط یا سازمان‌های دیگر ، تشکیل می‌دهد ؛ این روشی است که در مطالعات قبلی به طور گسترده مورد بحث قرار نگرفته است .
   علاوه بر این ، انجام چنین مطالعاتی در زمینه SME ها در ادبیات بین SME ها و اقتصادهای در حال توسعه نوآوری می‌دهد . این موضوع در مورد ضعف حسابدار در اجرای نرم‌افزار حسابداری در سازمان بحث و گفتگو کرده‌است .
   کلمات کلیدی : کارآفرینان کوچک و متوسط ( SME ) ، نرم‌افزار حسابداری تعمیم‌یافته ، نرم‌افزار حسابداری Customized ، متخصصان حسابداری ، مقاله تحقیقاتی نوع مقاله

   ۱. مقدمه
   حسابداران حرفه‌ای فعلی از طیف وسیعی از برنامه‌های کامپیوتری برای انجام کار عملیاتی روزانه خود استفاده می‌کنند ( Do و همکاران ، ۲۰۲۰ ؛ Blankley و همکاران ، ۲۰۱۴ ؛ Boulianne ، ۲۰۱۴ ) .
   فن‌آوری ارتباطات اطلاعات ( ICT ) به عنوان یک جنبه مهم از سیستم حسابداری کارآمد و کارآمد در نظر گرفته شده‌است و این امر می‌تواند منجر به افزایش قابل‌توجه عملکرد سازمانی شود . فن‌آوری ارتباطات اطلاعات ( ICT ) برای افزایش عملکرد سازمانی و قابلیت اطمینان اطلاعات حسابداری بکار رفته‌است ( Ganyam و Ivungu , 2019 ; Ogundana و همکاران , ۲۰۱۷ ; سامی , ۲۰۱۱ ) . سیستم‌های اطلاعات حسابداری شامل هر دو نرم‌افزار کامپیوتر و سخت‌افزار هستند که به ثبت اطلاعات حسابداری کمک می‌کنند ( Knapp , 2019 ; Taiwo , 2005 ) حرکت سریع در اتخاذ اطلاعات حسابداری ( IT ) توسط سازمان‌ها به دست یابی و اجرای عملیات‌های حسابداری روزانه با استفاده از نرم‌افزار حسابداری کامپیوتری کمک می‌کند . اکثر نرم‌افزارهای حسابداری برای حسابداران دوستانه هستند , که منجر به عملکرد کاره‌ای حسابداری روزانه , به موقع و با دقت ( ژو , ۲۰۲۰ ; Fowzia و نسرین , ۲۰۱۱ ; موسی و ابو , ۲۰۰۵ ) می‌شوند . اکثر سازمان‌ها اکنون جایگزین روش سنتی خود ( سیستم حسابداری دستی ) با سیستم‌های حسابداری کامپیوتری شدند ( Phyu و Vongurai , 2020 ; Dalci و تانیس , ۲۰۰۴ ) . تشویق شده‌است که تلاش مداوم برای تجهیز حسابداران آینده با دانش و مهارت IT ضروری به عنوان ارتباط متقابل میان IT و حوزه‌های عملکردی حسابداری در یک سازمان همواره مهم است ( ترنر و همکاران , ۲۰۰۵ ; لین و همکاران , ۲۰۰۵ ; آلن , ۱۹۹۹ ) . در طول سال‌ها , محققان برخی از مشکلات اصلی مواجه با شرکت‌های کوچک و متوسط را یافته‌اند ( SME ها ) سوابق ناقص , کمبود سرمایه , بی‌تجربگی کارکنان , تامین برق ضعیف , در بین دیگران هستند ( Capusneanu و همکاران , ۲۰۲۰ ; Chhabra و Pattanayak , 2014 ) . قبل از قرن بیست و یکم , اغلب سازمان‌ها روش سنتی ثبت تراکنش ‌های حسابداری را ترجیح می‌دادند , که البته بسیار وقت گیر است و شامل کاغذبازی زیادی است ( کومار , ۲۰۲۰ ) . برخی از رکوردهای تهیه‌شده توسط حسابداران به دلیل عدم توانایی برای رسیدن به تصمیمات مناسب توسط مدیریت ناقص بودند . این مشکلات و بسیاری مشکلات دیگر با استفاده از روش سنتی ثبت تراکنش ‌های حسابداری مواجه می‌شوند , که اطلاعات ICT را به دنیا آورده‌است ( ترنر و همکاران , ۲۰۲۰ ; Nyathi و همکاران , ۲۰۱۸ ) .
   استفاده از نرم‌افزار حسابداری فرآیند حسابداری را تغییر داده‌است که شامل ورود معاملاتی , ذخیره‌سازی داده‌ها و آماده‌سازی اظهارنامه‌های مالی و اطلاعات مرتبط می‌باشد و تاثیری بر تصمیمات سهامداران دارد که از صورت‌های مالی برای اهداف مختلف استفاده می‌کنند . این همچنین برای سیستم‌های کنترل داخلی بکار گرفته‌شده توسط نهاد ( ترنر و همکاران , ۲۰۲۰ ; Senft و همکاران , ۲۰۱۶ ) مفید است .

   دانلود فایل

 

FileHub ID : Looks File234218

نویسنده پست: مدیرفایل هاب

FileHub search engine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موبایلتو شارژ کن