لودر سایت
  • دانلود مقاله تأثیر عوامل خارجی و داخلی بر رویه های حسابداری مدیریت: مطالعه پاکستان

   دانلود-مقاله-تأثیر-عوامل-خارجی-و-داخلی-بر-رویه-های-حسابداری-مدیریت-مطالعه-پاکستاندانلود مقاله ISI تأثیر عوامل خارجی و داخلی بر رویه های حسابداری مدیریت: مطالعه پاکستان

   مقاله تأثیر عوامل خارجی و داخلی بر رویه های حسابداری مدیریت: مطالعه پاکستان به زبان انگلیسی و یک مقاله علمی پژوهشی می باشد که در مجلات معتبر علمی خارجی به چاپ رسیده است و پژوهشگران و دانشجویان می توانند به عنوان یک منبع معتبر از آن استفاده نمایند. این مقاله مربوط به سال ۲۰۲۰ می باشد و یک مقاله جدید و به روز است.

   زبان مقاله: انگلیسی

   فرمت فایل: PDF

   تعداد صفحه: ۱۳ صفحه

   سال انتشار: ۲۰۱۸

   این مقاله به عنوان مقاله بیس جهت پژوهش های دیگر میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

   فهرست:

   معرفی
   بررسی ادبیات
   روش شناسی
   یافته ها و مفاهیم
   نتیجه
   منابع

   خلاصه
    هدف – سیستم حسابداری نقش مهمی در ساختار سازمانی شرکت دارد.

   هدف این مقاله نشان دادن این است که ادغام شیوه های حسابداری مدیریت منوط به هماهنگی بین عوامل خارجی و داخلی و شیوه های مدیریت حسابداری است.

   طراحی/روش‌شناسی/رویکرد – بنابراین، نویسندگان برای تعیین مهم‌ترین «عوامل غیرمنتظره» خارجی که معرفی شیوه‌های مدیریتی برای مدیریت مراحل مختلف توسعه را توضیح می‌دهند، به سمت مدل اقتضایی حرکت می‌کنند. مطالعه اکتشافی نمونه ای از شرکت های پاکستانی را از بخش های مختلف بررسی می کند.

   یافته‌ها – این مطالعه نشان می‌دهد که عوامل اصلی عدم اطمینان مؤثر بر ساختار سازمانی، عدم اطمینان محیطی، فناوری پیشرفته تولید، استراتژی روش به‌موقع، مدیریت یکپارچه کیفیت و یافته‌های ساختار نشان می‌دهد که MAP بر تمام فرآیندها تأثیر گذاشته و همه سیستم‌ها را تغییر می‌دهد. سیستم ساده تا پیچیده در صنایع پاکستان

   پیامدهای عملی – این مطالعه به دست آوردن تأثیر عوامل خارجی بر روی شیوه های حسابداری مدیریت، یافتن تأثیر عوامل داخلی بر رویه های حسابداری مدیریت، برای ایجاد شیوه های حسابداری مدیریت انجام شده توسط شرکت ها در پاکستان است.

   اصالت/ارزش – این مطالعه با افزایش درک ما از تأثیر عوامل خارجی و داخلی بر رویه های حسابداری مدیریت در پاکستان به ادبیات کمک می کند.

   کلید واژه ها
    عدم قطعیت محیطی، نظریه اقتضایی، شیوه های حسابداری مدیریت، عوامل خارجی، عوامل داخلی
   نوع مقاله پژوهشی

   پیشینه حسابداری فرآیند نگهداری حساب های مالی سازمان ها است. حسابداری یک سیستم اطلاعاتی برای ثبت رویدادهای اقتصادی است. توسعه حسابداری ارتباط تنگاتنگی با نوشتن، پول و شمارش دارد. پول و تعداد ممکن است مربوط به فعالیت های تجاری معابد باشد.

   عمل حسابداری مدیریت نحوه استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط حسابداری برای تصمیم گیری است. بسیاری از نویسندگان و محققین در مورد MAP می نویسند تا از اهداف خود استفاده کنند ( Shotter , 1999 ) . تاریخچه حسابداری مدیریت شامل تأیید این است که “لوکا پاچیولیس” سیستم ثبت کتاب دو ورودی را در آن زمان معرفی کرد که همه مردم اهمیت کسب و کار خود را تشخیص دادند (لگاسپی، ۲۰۱۴).

   در سال های گذشته اقدامات زیادی برای ایجاد تغییر در MAP انجام شده است. در سال ۱۹۸۷، محققی به نام جانسون استدلال کرد که تا اوایل قرن بیستم چنین تغییراتی در MAP وجود نداشته است. پس از این نوع انتقادها، تکنیک های حسابداری مدیریت زیادی در بسیاری از سازمان ها توسعه یافته است که شامل استراتژی رقابتی است. مطالعات نشان می دهد که MAP بر تمام فرآیندها تأثیر گذاشته و همه سیستم ها را در یک سیستم ساده به پیچیده تغییر می دهد. مطالعات همچنین نشان می دهد که در آن نقشه محیطی که قرار است اعمال شود، تغییر می کند که شامل پیشرفت در فناوری اطلاعات، بازارهای پیچیده، تغییر ساختار سازمانی و شیوه های جدید حسابداری مدیریت است (کمال، ۲۰۱۵).

   جانسون برای اولین بار به جامعه حسابداری هشدار داد که ظاهراً مدیریت و سایر کاربران اطلاعات دیگر حسابداری مدیریت را در نظر نمی گیرند.

   مطالعات تجویزی زیادی در مورد تغییرات در سیستم های حسابداری، تکنیک ها و شیوه های مدیریت وجود دارد (جانسون و کاپلان، ۱۹۸۷). اخیراً، دفاتر حسابداری حرفه‌ای در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا بودجه تحقیقاتی را در مورد تغییرات در حسابداری مدیریت در شرکت‌های این کشور تأمین کرده‌اند. در بریتانیا، مؤسسه مجاز حسابداری مدیریت (CIMA) بودجه ای را برای یک مطالعه بلندمدت در مورد توسعه حسابداری مدیریت در سال های ۱۹۹۵-۱۹۹۸ اختصاص می دهد (Forsaith et al., 2003). تغییر در سیستم تولید سازمان ها و معرفی فناوری جدید باعث افزایش رقابت در بازار بین سازمان ها شده است. برای سازمان ها استرس، ریسک و عدم اطمینان ایجاد می کند. مدیران از MAP برای بدست آوردن اطلاعات مناسب برای رقابت با سازمان ها در بازار استفاده می کنند. سیستم حسابداری مدیریت کلیه اطلاعات تاریخی سازمان را فراهم می کند و نظارت می کند که به تلاش آن در ارتباط با رقبا کمک می کند.

   تئوری اقتضایی در مورد شیوه های حسابداری مدیریت توضیح داد که هیچ رویه حسابداری استاندارد واحدی وجود ندارد که بتوان آن را برای همه سازمان ها اعمال کرد (اتلی، ۱۹۸۰). اساساً هر سازمانی شیوه های مدیریت حسابداری خاص خود را خواهد داشت. تئوری تعدادی از عوامل را بررسی می کند که مدیریت را هنگام تصمیم گیری در مورد شیوه های حسابداری مناسب حمایت می کند. این عوامل می تواند تغییرات تکنولوژیکی یا زیرساخت یک سازمان باشد. به عنوان مثال، یک شرکت تولید مواد غذایی ممکن است بخواهد فناوری مورد استفاده را برای روشی مدرن تر، سالم تر و کارآمدتر برای جابجایی، پردازش و بسته بندی مواد غذایی تغییر دهد. بنابراین، شما می توانید نصب یک سیستم مبتنی بر رایانه را در نظر بگیرید که به طور گسترده محصولات خود را تولید می کند. با این حال، نوع پرسنل متخصص مورد نیاز برای مدیریت چنین دستگاه پیچیده ای بر نوع شیوه های حسابداری انتخاب شده و هزینه تولید تأثیر می گذارد. عمل حسابداری مدیریت به بقای یک سازمان در دنیای رقابتی و همیشه در حال تغییر کمک می کند، زیرا مزیت رقابتی قابل توجهی را برای یک شرکت مدیریتی فراهم می کند که از نگرش های انگیزشی حمایت می کند و ارزش های فرهنگی لازم را برای دستیابی به اهداف استراتژیک ایجاد می کند. حسابداری مدیریت عمدتاً با نیازهای داخلی اداره سروکار دارد. ارزیابی جهت دار و توسعه ارزش گذاری های آتی در رابطه با حسابداری مالی سنتی، که بر داده های تاریخی در مورد موضوعات اقتصادی قانونی مانند مالکیت، سرمایه گذاری، وام، مالیات، مقررات و ایجاد مبانی گزارش دهی بر عملکرد ثابت و محافظه کارانه خارجی تمرکز دارد. اصول پذیرفته شده حسابداری. انعطاف پذیری یکی از ویژگی های اساسی کنترل مدیریت است، زیرا به این معنی است که توجه خاصی به شناسایی نیازهای کلیدی مدیریت شده است که ممکن است بسیاری از آنها دقیق نباشند (گیچاگا، ۲۰۱۴).

   طبق گفته چندلر در قرن نوزدهم، برای اولین بار سیستم حسابداری مدیریت در ایالات متحده وجود داشت. این سیستم حسابداری مدیریت از روش های ساده و پیچیده حسابداری استفاده می کرد. برای محاسبه هزینه های کار مستقیم و کل هزینه تبدیل محصولات به دارایی. طبق گفته پورتر (۱۹۸۰) در ربع اول قرن نوزدهم، برخی از شرکت ها در ایالات متحده از حساب های مخارج پیشرفته استفاده می کردند.

   دانلود فایل

 

FileHub ID : Looks File234222

نویسنده پست: مدیرفایل هاب

FileHub search engine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موبایلتو شارژ کن