لودر سایت
  • پروپوزال رابطه بین نحوه استفاده والدین از شبکه های اجتماعی و مشکلات رفتاری کودکان پیش دبستانی

   پروپوزال-رابطه-بین-نحوه-استفاده-والدین-از-شبکه-های-اجتماعی-و-مشکلات-رفتاری-کودکان-پیش-دبستانیپروپوزال رابطه بین نحوه استفاده والدین از شبکه های اجتماعی و مشکلات رفتاری کودکان پیش دبستانی
   باید این امر را پذیرفت که اندیشمندان به دلیل بدبینی به فناوری، از قابلیت های فضای مجازی کمتر استفاده برده اند. این مسأله باعث شده است تا آثار زیان بار اینترنت و شبکه های مجازی بیشتر در جامعه ما نمود پیدا کند. در واقع، این چاقوی دولبه، بیشتر از آن که به کار ما آید، دست خود ما را بریده است. از نظر گیدنز، فضای سایبر، فضای تعاملی است و شبکه جهانی رایانه ها که مشتمل بر اینترنت است، آن را شکل می دهد و در فضای سایبر، چنان که بودریار می گوید: ما دیگر در حکم افراد با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنیم، بلکه پیام هایی هستیم بر صفحه رایانه دیگران. شبکه های اجتماعی مجازی، یکی از نهادهای فعالیت اجتماعی مبتنی بر اجتماعات خودمختار در جوامع اطلاعاتی هستند(ماسودا). شبکه های اجتماعی را باید زیرمجموعه ای از اجتماع های مجازی دانست(جعفری ندرآبادی، ۱۳۹۶، ۸۹).
   جامعه مجازی، شبکه ای از افراد است که از طریق رسانه های اجتماعی خاص به ارتباط با یکدیگر می پردازند که این ارتباط، به طور بالقوه خارج از مرز های جغرافیایی و سیاسی است. هدف یک جامعه یا اجتماع مجازی، معمولاً دنبال کردن یک هدف خاص است. این اجتماع های مجازی همه را در جهت اهداف و یا موضوعات خاص تشویق به تعامل می کنند. گاهی نیز هدف یک شبکه اجتماعی صرفاَ امکان ایجاد ارتباط و تعامل است. امکانات تعاملی در شبکه های اجتماعی، معمولاً به صورت پایگاه های اینترنتی و اتاق های گفتگو است(جعفری ندرآبادی، ۱۳۹۶، ۸۹).
   اما از شبکه های اجتماعی که بگذریم، در تعریف تربیت، اتفاق نظر وجود ندارد بدین خاطر نمی توان تعریف جامعی برای آن ارائه نمود لذا در اینجا نظریات برخی از صاحبنظران بیان می شود: تربیت از نظر فلاسفه و علمای اخلاق عبارتست از پروراندن قوای جسمی و روحی انسان برای رسیدن به کمال مطلوب(زنجانیزاده؛ ۱۳۹۴، ۳۲). تربیت از نظر روانشناسان عملی است عمدی و آگاهانه و دارای هدف از سوی فردی بالغ به منظور ساختن، پروراندن و دگرگون کردن فرد، و از نظر جامعه شناسان تربیت عبارتست از انتقال سنن و آداب و رسوم و مهارتها و فرهنگ یک جامعه به اعضای جوانتر اما تربیت از نظر اسلام عبارتست از احیای فطرت خودآشنای انسان و پرورش ابعاد وجودی او در جهت حرکت به سوی کمال بی نهایت(سلطانی، ۱۳۹۵، ۹۹).

   دانلود فایل

 

FileHub ID : Looks File226458

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موبایلتو شارژ کن