لودر سایت
  • دانلود مقاله با موضوع رود زامبزی

   دانلود-مقاله-با-موضوع-رود-زامبزیدانلود مقاله با موضوع رود زامبزی
   در قالب word و در ۸ صفحه،قابل ویرایش، شامل:
    
   بخشی از متن:
   مردم زامبیا عقیده دارند که رود زامبری روحی است به نام نیامی نیامی . این رود آب لازم رابرای رشد محصولات کشاورزی وپرورش ماهیها برای خوردن را فراهم می کند .بنابراین مردم این رود را رود زندگی می نامند زامبری از شمال غربی زامبیا سرچشمه می گیرد (رود سیای سابق ) در سراسر آنگولا ،باستوا نا و زیمباوه جاری است و سرانجام به موزامبیک می رسد در اینجا به اقیانوس هند می ریزد ۱۶۰۰ مایل دورتر از سرچشمه آب و هوای اطراف رود گرمسیری است وفصل بارش از اکتبر تا آوریل ادامه دارد .ود در نقاط مختلف در طول مسیرش با تغییراتی مواجه می شود به آرامی روان می شود در جلگه های شنی و جلگه های پر آب سالانه به رودی با آبشار و تند آب تبدیل می شود .
   شاید تماشایی ترین نقطه در طول مسیر رود در زمباوه باشد ، آبشار ویکتوریا این آبشار دو برابر بزرگتر از آبشار نیاگاراست . ۳۵۵ پا ارتفاع و۵۵۰۰پاقلیم عرض !
   رود زامبری بطور گسترده توسط حیات وحش و انسان به یک اندازه به یک اندازه مورد استفاده قرار می گیرد . اسبهای آبی ،کروکدیلها ، میمونها ، فیلها ، کفتارها و شیرها مثالیهایی از حیات وحش هستند که شما می توانید در طول مسیر زامبری با آن برخورد کنید . انسانها از رود به منظور حمل و نقل ،آبیاری و صنعت توریسم استفاده می کنند مردمی که در اطراف رود زندگی می کنند از کشوری به کشور دیگر تغییر می کنند زبان رسمی مردم آن مناطق انگلیسی است گرچه مردم قبایل مختلف سواحل زامبری به بیش از هفتاد زبان دیگر صحبت می کنند اخیراً کشورهایی که در مسیر این رود قرار دارند بر سر اداره رود با هم اختلاف دارند در آینده این کشورها باید برای اداره رود زندگی توافق کنند بطوریکه مردم بتوانند به زندگی ادامه دهند و روح ان بتواند پیشرفت کند .
   کاربیاتا چیراندا تقریباً سفر از کاریبا تا چیراندا و تا سواحل ریمباوه سه روزه ادامه دارد . این سفر در دره کاریبا وسعت کمی دارد . حیات وحش در این ناحیه گسترده نیست و بجز اسبهای آبی وکروکدیلها ، شانس دیدن فیل گاومیش ،گربه و… اندک است . برای این بخش یک وجه تاریخی خیلی جالب وجوددارد کشف محل باستان شناسی ///// در سال ۱۹۶۰ دراین ناحیه تمدن کلی است اما برای تحقیق ارزشمند است .

   دانلود فایل

 

FileHub ID : Looks File223178

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/1guYz
<<ادامه  نقشه روستاهای حوضه آبریز اردستان ، ریگ زرین و سیاه کوه

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن