لودر سایت
  • دانلود مقاله با موضوع جمهوری یونان

   دانلود-مقاله-با-موضوع-جمهوری-یوناندانلود مقاله با موضوع جمهوری یونان

   در قالب word و در ۲۶ صفحه،قابل ویرایش، شامل:

   بخشی از متن:

   حکومت : جمهوری  

   مساحت: ۱۳۱،۹۸۵ کیلومترمربع    

   جمعیت : ۱۰,۶۴۷,۵۲۹ نفر

   رشدسالانه جمعیت : ۴/۰ درصد

   پایتخت: آتن   

    زبان :  یونانی

   دین    :  مسیحی  

   واحد پول: یرو

        یونان درجنوب اروپا واقع شده و آب و هوای مدیترانه ای با زمستانهای معتدل و تابستانهای  گرم و خشک از ویژگیهای این کشور است. عمده ترین  فرآورده کشاورزی، زیتون است که به خارج صادر می شود.  دریاهایی که یونان را احاطه کرده اند ۷۰درصد ماهی مورد  نیاز مردم را تأمین می کنند. ۲۵ درصد مردم یونان درآتن که  مرکز صنعتی محسوب می گردد سکونت دارند. توریسم در  این کشور بسیار گسترش یافته و درآمد فراوانی را نصیب دولت می کند

        یونان نام فارسی کشوری است در جنوب شرقی اروپا. پایتخت آن آتن است. نام یونانی آن جمهوری هلنی (به یونانی: Ελληνική Δημοκρατία) است. زبان مردم آن یونانی و واحد پولشان یروست. و اکثر مردم آن مسیحی هستند. حکومت یونان جمهوری است. مساحت این کشور ۹۸۵/۱۳۱ کیلومترمربع و جمعیت آن ۵۲۹/۶۴۷/۱۰ نفر با رشد سالانه ۴/۰ درصد.

   آب و هوای مدیترانه ای با زمستانهای معتدل و تابستانهای گرم و خشک، از ویژگیهای این کشور است. عمده‌ترین فرآورده کشاورزی، زیتون است که به خارج صادر می­شود. دریاهایی که یونان را احاطه کرده اند، ۷۰درصد ماهی مورد نیاز مردم را تأمین می‌‌کنند.۲۵ درصد مردم یونان درآتن، که مرکز صنعتی محسوب می‌‌گردد، سکونت دارند. توریسم در این کشور بسیار گسترش یافته، و درآمد فراوانی را، نصیب دولت می‌‌کند. از دیگر صنایع رایج در یونان، صنایع دستی – نساجی – سرامیک سازی و فلز کاری، قابل ذکر می­باشد. جزیره کرت با مساحت ۳۳۰/۸ کیلومتر مربع و جمعیت ۰۸۲/۵۰۱ نفر، به مرکزیت «‌ایراکلیون» که در دریای مدیترانه واقع شده، متعلق به این کشور است.

   دانلود فایل

 

FileHub ID : Looks File223173

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/Do89M
<<ادامه  نقشه ی زمین شناسی شهرستان میانه

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن