لودر سایت
قالب های پاورپوینت جهت استفاده در جلسات دفاع رساله، پایان نامه،پروپوزال ، سمینار و

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 15 in /home/filehubi/public_html/wp-content/plugins/mts-url-shortener-pro/public/class-url-shortener-public.php on line 485

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 15 in /home/filehubi/public_html/wp-content/plugins/mts-url-shortener-pro/public/class-url-shortener-public.php on line 485

شهید بهشتی ویژگی های شخصیتی شهید بهشتی مهم ترین آثار شهید بهشتی مهم ترین فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهید بهشتی شهادت شهید بهشتی

فهرست مطالب

مقدمه

تولد

دوران کودکی و تحصیلات

مهم ترین فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهید بهشتی

سفر شهید بهشتی به آلمان

فعالیت های شهید بهشتی بعد انقلاب

تهمت های ناروا به شهید بهشتی

ویژگی های شخصیتی شهید بهشتی

مهم ترین آثار شهید بهشتی

شهادت

منابع

مقدمه

سید محمد حسینی بهشتی(۱۳۰۷-۱۳۶۰ش) از روحانیون مؤثر درانقلاب اسلامی ایرانبود. بهشتی درحوزه علمیه قمشاگرد علمایی مانندآیت الله بروجردی،امام خمینی،محقق دامادوعلامه طباطبائیبود. وی از معدود روحانیان تحصیل‌کرده دانشگاهی و آشنا به زبان‌های انگلیسی و آلمانی بود. او از بنیان‌گذران و اساتیدمدرسه علمیه حقانیاست که دروس دینی را به روش‌های جدیدتر آموزش می‌داد ودبیرستان دین و دانشرا نیز با هدف تقویت علمی جوانان مذهبی تاسیس کرد.
بهشتی از مخالفان نظام سلطنتیپهلویحاکم برایرانبود و علیه آن مبارزه سیاسی می‌کرد به همین دلیل مدتی از ایران خارج شد و در این مدت درمرکز اسلامی هامبورگدرآلمانفعالیت می‌کرد. در سال۱۳۴۹ به ایران بازگشت و بر فعالیت‌های فرهنگی از جمله تدوین کتب درسی دانش‌آموزان متمرکز شد. در آستانه پیروزیانقلاب اسلامی ایران،رهبری انقلاباو را به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب انتخاب کرد و بعد از پیروزی نیز از موثرترین افراد در تنظیم قانون اساسی بود و به عنوان نخستین رئیس قوه قضائیه درجمهوری اسلامی ایرانفعالیت خود را آغاز کرد.

تولد

محمد حسین بهشتی دوم آبان سال ۱۳۰۷ شمسی در اصفهان به دنیا آمد.

پدرش از روحانیوناصفهانوامام جماعتمسجد لومبان بود و به کارهای مذهبی مردم می پرداخت و برای تبلیغ و رسیدگی بهمسائل شرعی، به روستاهای اطرافاصفهانمی رفت و به فعالیت دینی، سخنرانی و بیان احکام مشغول بود ونماز جماعتاقامه می کرد و مشکلات آنان را برطرف می ساخت.
مادرش نیز زنی پاکدامن و پرهیزکار بود و در انجاماحکام شرعیوآداب اسلامیدقت نظر داشت. این بانوی محترم دخترحضرت آیت الله حاج میر محمد صادق خاتون آبادی است. ایشان از مراجع بزرگوار و محققان صاحب نام بود.

<<ادامه  بررسی وعظ و موعظه

دوران کودکی و تحصیلات

ایشان تحصیلات را در چهار سالگی درمکتب خانهای آغاز نمود. خیلی سریع خواندن و نوشتن و روخوانیقرآنرا فرا گرفت. تا اینکه بعدها به دبستان دولتی رفت و هنگامی که امتحان ورودی از او گرفتند گفتند باید به کلاس ششم برود ولی از نظر ما نمی تواند. بنابراین او را برای کلاس چهارم پذیرفتند. پس از آنکه تحصیلات دبستانی را به پایان رساند. در امتحان ششم ابتدایی شهر، نفر دوم شد. سپس به دبیرستان سعدی رفت و سال اول و دوم را در دبیرستان گذراند.

در ۱۴ سالگی (۱۳۲۱ ش) تحصیلات دبیرستان را نیمه تمام می گذارد و به یکباره مسیر زندگی اش عوض می شود و شوقی برای حضور در حوزه نور احساس می کند و به جرگه حوزویان در می آید تا با استفاده از فضای معنوی این پایگاه پاک، راه سعادت را در پیش گیرد و با مناجاتهای شبانه خویش در آن محیط روحانی، بتواند در هوای دوست پر و بالی بزند.

فایل پاورپوینت ۲۸ اسلاید

 

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

 

FileHub ID : Sellu-290673


فروشگاه ساز فایل و همکاری در فروش سل یو

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/vbbtX

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن