لودر سایت
روش های پیشگیری آسیب رسانی ماشین آلات به پرسنل در پروژه

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 15 in /home/filehubi/public_html/wp-content/plugins/mts-url-shortener-pro/public/class-url-shortener-public.php on line 485

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 15 in /home/filehubi/public_html/wp-content/plugins/mts-url-shortener-pro/public/class-url-shortener-public.php on line 485

پاورپوینت درس ۲ انسان و محیط زیست ویرتیو پایه یازدهم این پاورپوینت تمامی درس را شرح میدهد قابل ارائه برای کلاس درس

پاورپوینت درس ۲ انسان و محیط زیست ویرتیو پایه یازدهم این پاورپوینت تمامی درس را شرح میدهد قابل ارائه برای کلاس درس به عنوان کنفرانس در درس رشته انسان و محیط زیست می باشد این پاورپوینت در۴۸ اسلاید و قابل ویرایش می باشد قسمت هایی از متن:

رفع آلودگی خاک فرایندی طولانی مدت و پرهزینه است و به روش های مختلف شیمیایی ، فیزیکی و زیستی انجام می گیرد. کم هزینه ترین وکم خطرترین این روش ها حذف زیستی آلودگی است که معمولاً به وسیله برخی از موجودات زنده صورت می گیرد و آن را زیست پالایی می گویند.

گیاه پالایی رفع آلودگی خاک توسط گیاهان است.

از سال ۱۳۹۱پایگاه پاک سازی خاک های آلوده به مواد نفتی، در استان چهار محال و بختیاری راه اندازی شده است و از آن زمان تاکنون خاک های آلوده به مواد نفتی با روش زیستی پاک سازی می شوند.

در بسیاری از کشورهای دنیا، قوانینی برای پیش گیری، حفاظت و رفع آلودگی از خاک وجود دارد. در کشور ژاپن به دلیل آن که زمین کافی وجود ندارد، حفظ خاک دارای اهمیت زیادی است. از این رو در این کشور، قوانین بسیار سخت گیرانه ای وجود دارد؛ به طوری که با آلوده کنندگان و تخریب کنندگان خاکبرخورد قانونیمی شود.

خاک از منابع طبیعی و ارزشمند زمین و از شگفتی های آفرینش الهی است که از دو بخش مواد معدنی و آلی تشکیل می شود. درباره اهمیت آن به آنچه در زیر آمده، می توان اشاره کرد:

<<ادامه  پاورپوینت فصل دوم زیست 11 تمام دروس ویرتیو با جزئیات کامل

۵۰درصد از کل حجم خاک از منافذی که ۲۵درصد آن را هوا و ۲۵درصد آن را آب پر کرده است، تشکیل شده است. وجود آب و هوا برای گیاهان و سایر موجوداتی که در خاک زندگی میکنند، بسیارمهم است.

ترکیب این ذرات خاک موجب سهولت نفوذ ریشه گیاهان در خاک، تهویه و نگهداری عناصر غذایی گیاهان در خاک می شود.

آلاینده ها بهصورت غیر مستقیمواز طریق گیاهانیا به صورت مستقیم از طریقاستنشاق یا جذب پوستی روی سلامت انسان وجانورانتأثیر می گذارند. این آلاینده ها پس از ورود به بدن موجودات زنده، فعالیت دستگاه های مختلف بدن را تحت تأثیر قرار می دهند.مانند کادمیوم

کادمیوم از طریق فاضلاب صنایعرنگ سازی، پلاستیک سازی، باتری سازی، عکاسی، کارخانه های ذوب فلزات، کودهای فسفردار و سوخت های فسیلی وارد خاکمی شود. این عنصر به آسانی به وسیله گیاه قابل جذب است و باعث بالا رفتن فشار خون ونارسایی کلیه ها در انسان می شود.

اهمیت خاک:

خاک در تأمین آینده پایدار و امنیت غذایی نقش دارد.

مدت زمان لازم برای تشکیل هرسانتی مترخاک:

خاک از منابع تجدیدپذیر به شمار می رود؛ اما تشکیل هر سانتیمتر خاک در شرایط مختلف آب و هوایی از ۱۰۰تا ۱۰۰۰۰سال طول می کشد.

برخی از عوامل مانند

فرسایش،

آلودگی،

غرقابی شدن،

بیابان زایی،

شورشدن،

تغییر کاربری زمین ها (تبدیل مزرعه ها، مرتع ها، باغ ها و جنگل ها به مناطق مسکونی، صنعتی)

چرای بی رویه،

گرد و غبار،

آتش سوزی

و فعالیت های صنعتی توان تولید خاک را تحت تأثیر قرار می دهند.

 

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

 

<<ادامه  پاورپوینت درس 1 انسان و محیط زیست ویرتیو پایه یازدهم

FileHub ID : Sellu-280534


فروشگاه ساز فایل و همکاری در فروش سل یو

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/fUy5n

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن