لودر سایت
روش های پیشگیری آسیب رسانی ماشین آلات به پرسنل در پروژه

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 15 in /home/filehubi/public_html/wp-content/plugins/mts-url-shortener-pro/public/class-url-shortener-public.php on line 485

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 15 in /home/filehubi/public_html/wp-content/plugins/mts-url-shortener-pro/public/class-url-shortener-public.php on line 485

اندازه گیری چگالی پلیمرها در این فایل آموزشی به نحوه محاسبه دانسیته پلیمر ها به روش غوطه وری در الکل دو پروپانول پرداخته شده است

آزمون تعیین دانسیته (چگالی) پلیمرها به روش غوطه وری

در این فایل آموزشی که بصورت فایل pdf ارائه شده است به نحوه محاسبه دانسیته پلیمر ها به روش غوطه وری در الکل دو پروپانول پرداخته شده است .

دانستن چگالی یک پلیمر به ما کمک خواهد کرد تا ماهیت ماده را تشخیص دهیم – محاسبات مربوط به استحکام و قیمت محصول – محاسبات مربوط به طراحی – محاسبات مربوط به برآورد وزن پلیمر ها – نشان دادن یکپارچگی نمونه و …

جدول دانسیته الکل دو پروپانول در فایل pdf موجود می باشد که با اندازه گیری دمای الکل مقدار دانسیته آن بدست می آید که در فرمول به آن نیاز خواهیم داشت.

اندازه گیری دانسیته یا چگالی را با یک مثال واقعی که خودم در آزمایشگاه انجام دادم ، همراه عکس بصورت تصویری برای شما توضیح دادم.

فهرست مطالب اندازه گیری چگالی پلیمرها :
 • دانسیته چیست؟
 • اصل ارشمیدس
 • داستان ارشمیدس و تاج طلای پادشاه
 • اهمیت دانسیته پلیمر ها
 • تجهیزات مورد نیاز آزمون

۱- ترازو با دقت ۰/۱ گرم به همراه کیت وزن مخصوص

۲-الکل دو پروپانول (۲-propanol)با خلوص بالای ۹۹/۷ درصد

۳- پنس (جهت جابجائی نمونه به علت اینکه دست نباید با نمونه تماس داشته باشد)

۴- ترمو متر پرتابل

۵- جدول چگالی الکل دو پروپانول

 • نحوه انجام آزمون
 • فرمول محاسبه دانسیته گرانول پی وی سی ، پلی لتیلن و پلی اتیلن کراس شده

مشخصات فایل اندازه گیری چگالی پلیمرها :

فرمت فایل : pdf

<<ادامه  گزارش کارهای آزمایشگاه شیمی فیزیک 2(فرمت Word)

حجم فایل : ۲ مگابایت

تعداد صفحات : ۲۱ صفحه

زبان : فارسی

تعریف دانسیته

دانسیته، چگالی، فشردگی و وزن مخصوص همه این کلمات به معنی مقدار جرم موجود در واحد حجم است. دانسیته یا تراکم جرم یک جسم با میزان جرم آن رابطه مستقیم دارد. یعنی هرچه جسم سنگین تر باشد در نتیجه دانسیته آن بیشتر است.

اگر بخواهیم به صورت علمی تر بررسی کنیم دانسیته در علوم پایه، یک نسبت تعریف شده از دو پارامتر جرم و حجم شی است. امروزه برای آنکه میزان مقاومت و استحکام مصالح ساختمانی را بررسی کنند، معیار سنجش آنان دانسیته مصالح است.

هر چه دانسیته آن بیشتر باشد، وزن بیشتری داشته و مقاومت بالایی از خود نشان می دهد چرا که فضای خالی بین مواد تشکیل دهنده آن کم تر بوده و فشردگی بیشتری دارد.

کاربرد دانسیته

همانطور که گفتیم دانسیته یعنی چگالی و فشردگی که رابطه مستقیمی با جرم جسم دارد. بررسی چگالی این آگاهی را به مصرف کننده می دهد که آیا جسم در سیال غرق می شود یا خیر. در واقع دانسیته را در تمامی اجسام محاسبه می کنند.

اما در ابزار آلات صنعتی به دلیل اینکه مسئولیت نگهداری سازه را بر عهده دارد، در نتیجه محاسبه و بررسی دقیق دانسیته مصالح و ابزارآلات اهمیت بیشتری پیدا می کند.

مصالح و ورقه های چوبی مثل نئوپان و ام دی اف، ورقه های فلزی که با مواد دیگری ترکیب شده اند و ساندویچ پانل ها و تمامی موادی که نقش مقاومتی آن ها در ساخت سازه ها اهمیت بالایی داشته باشند، باید میزان دانسیته آن ها به دقت بررسی شود.

<<ادامه  حل مسائل شیمی عمومی براون، لی می و برستن تالیف راکسی ویلسون به صورت PDF و به زبان انگلیسی در 753 صفحه
کلمات کلیدی :
 • دانسیته چیست
 • اندازه گیری چگالی پلیمرها
 • اندازه گیری دانسیته پلیمرها
 • چگالی پلیمر ها
 • تعیین چگالی به روش غوطه وری

 

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

 

FileHub ID : Sellu-280526


فروشگاه ساز فایل و همکاری در فروش سل یو

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/bS2sz

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن