لودر سایت
  • دانلودگزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنایع نخ پوشینه ایران
  • نام فایل : گزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنایع نخ پوشینه ایران

   فرمت : .doc

   تعداد صفحه/اسلاید : ۳۳

   حجم : ۴۲ مگابایت

   فصل اول :
   تاریخچه کارخانه
   شرکت تولیدی صنایع نخ پوشینه ایران در تاریخ ٢۴/١٢/۵٣به صورت شرکت با مسئولیت محدود تأسیس شد و طی شماره ٣٠٠١١مورخ ٩/۵/۵۴ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.محل کارخانه : تهران خیابان جمهوری بین چهارراه مخبروالدوله و بهارستان روبروی سینمای اروپا پلاک ١۴۵.
   تأسیسات
   الف) هوا: از لحاظ تهویه که بیشتر فن‌های سالن خراب بود. .
   ب) آب: در قدیم وسالهای اخیر عمل تصفیه انجام می‌شده ولی در حال حاضر آب کارخانه از دو منبع یعنی شهری و آب چاه تهیه می‌شد.
   دراکثر نقاط ومصارف بیشتر از چاه‌های عمیق که در انتهای کارخانه در حدود ۳۵ الی ۴۰ سال پیش تأسیس شده راه اندازی و هنوز مورد بهره‌برداری می‌باشد.
   ج) سوخت: منابع سوختی یا آّب بوده و یا استفاده از روغن‌های مخصوص بخار حاصل از به جوش آمدن آب توسط دیگهایی که علل سوخت آن نفت یا گازوئیل یا گاز شهری بوده که این بخار توسط لوله‌ای بزرگ درکل سالن لوله کشی شده ودستگاههایی که نیاز به خار آب دارند نیز طبق برنامه از قبل تعیین شده‌اند وهر دستگاه نیز بر اساس نیاز شیر کنترل فشاربخار را طبق دستور کم و زیاد می‌کند که بستگی به نوع کار یا نوع پارچه دارد.
   د) برق: در قدیم‌الایام دستگاههای تولید برق داشتند اما در حال حاضر به علت فرسودگی و عدم رسیدگی به دستگاهها از برق شهر استفاده می‌کنند و انتقال برق نیز که کل ساختمان‌ها و سالن‌ها با استفاده از کابلهای قوی سیم‌کشی شده و نقاط مختلف مورد مصرف در روشنایی یا روشن کردن دستگاهها ودیگر موارد از برق شهر استفاده می‌کنند.
   هـ) تجهیزات ایمنی: در حال حاضر زیربنای ساختمان در حال ریزش است . غیر از موارد امنیتی که دستگاههای مختلف ممکن است در هر حال چه از لحاظ اتصال برق و چه از لحاظ خطرات مثل آتش گرفتن خود منسوج در داخل دستگاه در اثر حرارت زیاد و چه از لحاظ سیستم انتقال سوخت و یا موارد دیگر از لحاظ ایمنی ضعیف می‌باشد. از لحاظ آتش نشانی که در هر قسمت وسایل اولیه خاموش کردن آتش مثل کپسول‌های مخصوص در سالن موجود می‌باشد.
   بهداشت و رفاه
   از جهت کنترل صدا که فضای سالن چون خیلی بزرگ بود و سقف کارخانه تا حدی مرتفع بود خود این عاملی برای کمتر شدن صدای دستگاه‌ها بود ولی در کل کار خاصی دراین زمینه انجام نداده بودند.
   اما از جهت دفع آلودگی های محیط یست کلیه مواد مصرفی بعد از اتمام کار و باقیمانده آن مواد همه آنها به درون چاه‌هایی هدایت می‌شد که در اطراف هر دستگاه منفذی ایجاد کرده که از طریق لوله در داخل زمین به چاه هدایت می‌شد که در اطراف هر دستگاه منفذی ایجاد کرده که از طریق لوله در داخل زمین به چاه هدایت می‌شد ولی خیلی از مواد در سطوح مختلف سالن کارخانه بر جای می‌ماند.
   نظافت سالنها:
   در سالن هر کارگری موظف بود در انتهای کار اطراف ماشین خود را نظافت کند و باقیمانده مواد را به بیرون از دستگاه‌ها توسط شیرهای مخصوص و فلکه‌های مخصوص هدایت و پس از آن به چاه بریزد ولی در کل خیلی از کارگرها این کار را با بی حوصلگی انجام داده و اطراف دستگاه‌ها هیچ وقت تمیز نبوده و در کل چون سقف سالن از سیمان پوشیده شده بود و محیط خیلی از لحاظ آلودگی هوا و صدا و نظافت ناسالم بود و دیگر اهمیت به نظافت سالن نمی‌دادند و محیط کار بسیار دلگیر ونامرتب بود.
   از لحاظ کیفیت و کمیت نور در روز بعلت تابش نور خورشیدو روشن‌بودن لامپ تقریباً در حد استاندارد بود اما در شب بعلت نبود نور کافی در حد استاندارد نبود.
   از جهت دفع آلودگی و پساب کارخانه کلیه مواد مصرفی بعداز اتمام کار به همراه آب در کلیه قسمت‌های کارخانه.. از طریق کانالهایی که در زیر کارخانه کشیده است از کارخانه خارج می‌شود بدون اینکه آزمایشی روی آنها انجام شود و سپس وارد فاضلاب شهری می‌شود.
   از لحاظ امکانات رفاهی پایین و فقط دارای سرویس رفت و برگشت بود. جهت خارج نمود حرارت دستگاه‌ها در بالای هر دستگاه بسته به طول ۴ الی ۱۰ هواکش وجود داشت و برای تهویه سالن پنجره‌ها باز بوده و ۳ الی ۴ هواکش وجود داشت.
   ب) ضایعات
   میزان ضایعات پارچه که عواملی چون فرسودگی دستگاهها و مواد مصرفی چه از قبیل نخ (پنبه – پلی استر- ویسکوز) و چه از قبیل مواد تعاونی همه از کیفیت مناسب برخوردار نبوده و باعث می‌شد ضایعات مختلف خصوصاً از قبیل پاره شدن پارچه در مرحله مثل خشک‌کن‌ها، استنتر و دیگر موارد ضایعات زیادی به بار آورد
   تولید روزانه شرکت بین ۲۰ الی ۳۰ هزار متر بوده و بازار فروش تولیدات شرکت بیشتر تهران و اطراف تهران و برخی از شرکتها است .
   با توجه به اینکه ماشین آلات قدیمی و سیستم به کار رفته نیز پنبه ای است به نظر می رسد که خط تولید را تغییر دهند مگر اینکه تکنولوژی جدید وارد کارخانه شود که بتوان خط تولید و میزان آنرا تغییر داد .
   ۱
   فصل دوم :
   بطور کلی عملیات ریسندگی در مورد الیاف به دو روش انجام می گیرد :

  • سایز : ۱۲۵ کیلو بایت
  • فرمت : zip
  • تعداد صفحات : ۳۳
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID33038

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/tg98e
<<ادامه  گزارش کارآموزی روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن