لودر سایت
  • مبانی نظری جذب و حفظ مشتری، بانکداری الکترونیک، بازاریابی بانکی
  • مبانی نظری جذب و حفظ مشتری، بانکداری الکترونیک، بازاریابی بانکی

   توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

   همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو تحقیق

   توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

   پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

   رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

   منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

   نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

   قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

   -۱- مقدمه

   با گذر اقتصاد سنتی و دوره های صنعتی و فرا صنعتی ، مشتری به صورت عنصر اصلی و حیاتی یک سازمان یا بنگاه تعریف می شود . به نحوی که از دیدگاه رقابتی فضای کسب و کار امروز ، بقا و تداوم حیات سازمان ها در گرو شناسایی و جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود بیان می شود . بنگاه های اقتصادی به عنوان بهترین راه رسیدن به پیروزی و حیات و رشد و کسب و کارشان بر مدیریت ارتباط با مشتری تمرکز[۱] می کنند. در دنیای امروز( محیط کسب و کار مبتنی بر مشتری مداری ) ، سازمان ها و بنگاه های تجاری دریافته اند که باید از روش ها و کانال های مختلفی جهت مدیریت بخش مشتریان خود استفاده نمایند . بیشتر آنها به سمت مدیریت ارتباط با مشتری ( آنچه مشتریانشان می خواهند بازار کالاهایشان با خواسته مشتریان ) سوق پیدا کرده اند . علاقه به مدیریت ارتباط با مشتریان در دهه ۱۹۹۰ میلادی شروع به رشد نمود[۲] . صرف نظر از ابعاد یک سازمان ، کسب و کار هنوز مشتاق اتخاذ رویه مدیریت ارتباط با مشتریان یک حرفه در نهایت به ارتباطات هر چه کارآمدتر با مشتریان است . ارتباط تقویت شده با مشتریان یک حرفه در نهایت به پایبندی و حفظ بیشتر مشتری و نیز سود آوری بیشتر می انجامد . به علاوه رشد سریع اینترنت و فناوری های مرلوطه ، فرصت های بازاریابی را به شدت افزایش داده و روش ارتباط بین سازمان ها و مشتریان را به کلی دگرگون ساخته[۳] ، به گونه ای که زیر شاخه ای از مدیریت ارتباط با مشتریان به نام مدیریت ارتباط با مشتریان الکترونیکی بوجود آمده است[۴] .

   بسیاری از بنگاه های اقتصادی ، بر سر قیمت کالاها و خدماتشان رقابت می کنند و از تبلیغات برای نشان دادن ارزان تر بودن کالاهایشان نسبت به رقبایشان تلاش می کنند . استراتژی قیمت گذاری امر حیاتی شرکت است اما در حال حاضر تمرکز تنها بر قیمت ، عمل مناسبی نمی باشد .

   با تغییر چهره بازارها ( بخش بندی و تناسب کالاها با نیاز مشتریان ) ، بنگاه های اقتصادی دریافته اند که روش های سنتی بازاریابی برای بدست آوردن سهم بازار ،کافی نمی باشد .

   در گذشته بنگاه های اقتصادی نسبتاً مطمئن بودند که با انجام تبلیغات می توانند مخاطبان زیادی بدست آورند ولی در بازارهای اقتصادی امروز این امر ، دقیق و حتمی نمی باشد . برای موفقیت در چنین وضعیتی ، بنگاه های اقتصادی نیاز به فهم بیشتر از خواسته های مشتریانشان دارند . بازاریابی در جهت مدیریت روابط با مشتریان برای رسیدن به این هدف ، بسیار مناسب می باشد . فواید مدیریت ارتباط با مشتری نسبت به بازاریابی سنتی به شرح ذیل می باشد :

   – کاهش هزینه های تبلیغاتی

   – تسهیل در تعیین مشتریان هدف با تمرکز بر نیاز های آنها

   – ایجاد رقابت در بنگاه های اقتصادی در مورد مشتریان بر پایه خدمات ، نه قیمت

   – جلوگیری از هزینه اضافی برای مشتریان کم ارزش یا هزینه کم برای مشتریان با ارزش.

   شروع مدیریت ارتباط با مشتری با ایجاد یک استراتژی بازاریابی ( با توجه به مسائلی مانند قوانین ، جامعه ، بازار ، شرایط فنی و تجاری ) می باشد . این استراتژی باید چگونگی تاثیرگذاری مدیریت ارتباط با مشتری بر رفتار بازار را تعیین کند .

   در استراتژی بازاریابی :

   – بنگاه های اقتصادی ابتدا بخش های بازار را با مشتریان حال حاضر و مشتریان آینده آن ، تعریف می کنند .

   – پس از تعریف ، بنگاه یک یا چند بخش را هدفگذاری می کند .

   – پس از انجام مراحلی مانند ( تعیین قیمت ، کالا و غیره ) ، بنگاه معمولاً با بررسی پایگاه داده های مشتریان خود ، مشتریان بالقوه را مشخص می کند .


   [۱] – Customer Relationship Management (CRM)

   [2] – Ling and Yen (2001 ) Y.XU and et al (2002 )

   [3] – Bauer and et al (2002)

   [4] – Electronic Customer Relationship Management (E-CRM)

  • سایز : ۲.۴۷۳ مگا بایت
  • فرمت : docx
  • تعداد صفحات : ۵۵
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID20872

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/CTIM6
<<ادامه  پرسشنامه میزان اثر بخشی دوره های کمک های اولیه

نویسنده پست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن