دانلود فایل پاورپوینت کاربرد  جغرافیای طبیعی در برنامه ریزی شهری وروستایی رشته جغرافیا

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ 0 By

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت دارای ۲۳۱ صفحه می باشد بخشی از فایل صاحب نظران حوزه شخصیت و روانشناسی از کلمه شخصیت تعریفهای گوناگونی ارایه داده اند

دانلود خلاصه کتاب روانشناسی شخصیت
تعداد صفحات: ۲۳۱
فرمت فایل: word
این فایل قابلیت ویرایش دارد.

مناسب برای دانشجویان روانشناسی و علوم تربیتی
آماده ارائه درسی می باشد.
قابلیت جستجو دارد.
بخشی از فایل:

فصل اول
صاحب نظران حوزه شخصیت و روانشناسی از کلمه شخصیت تعریفهای گوناگونی ارایه داده اند. از نظر ریشه ای، گفته شده است که کلمه شخصیت که برابر معادل کلمه Personality انگلیسی یا Personalite فرانسه است در حقیقت از ریشه لاتین Persona گرفته شده که به معنی نقاب یا ماسکی بود که در یونان و روم قدیم بازیگران تئاتر بر چهره می گذاشتند.
این تعبیر تلویحا اشاره بر این مطلب دارد که شخصیت هر کس ماسکی است که او بر چهره خود می زند تا وجه تمیز او از دیگران باشد. آرتور ربر (۱۹۹۵) در فرهنگ روانشناسی خود شخصیت را چنان در برابر تعریف شدن مقاوم و از نظر کاربرد چنان گسترده میداند که نمی توان یک عبارت ساده و منسجم درباره آن بیان کرد.
ربر معتقد است که به جای تکرار بیهوده گفته های بعضی از صاحب نظران در زمینه متعدد بودن تعریف شخصیت ( مثلا، گوردون آلپورت، در ۱۹۲۷ توانست تقریبا ۵۰ تعریف مختلف از شخصیت را در کارهای محققان دیگر نقل کند، و خدا میداند که امروزه چند تعریف از آن می توان یافت!)، بهتر است آن را برحسب دیدگاههای نظریه های مختلف شخصیت مشخص کنیم.
این رویکرد از همه بهتر است، زیرا معنی این اصطلاح از دید هر صاحبنظری از سوگیریهای نظری و از ابزارهای تجربی که در ارزشیابی و آزمودن نظریه او به کار می رود، رنگ می گیرد.

 

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

 

<<ادامه  مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره راهبردهای مقابله با استرس

FileHub ID : Sellu-279696


فروشگاه ساز فایل و همکاری در فروش سل یو

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/tKmg1