دانلود فایل ورد word پروژه ارائه مدلی جهت استقرار مدیریت پروژه امنیت اطلاعات (بر اساس استاندارد PMBOK)

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ 0 By
  • فـرمت DOC تعداد صفحات ۱۷۱ صفحه رشتــه کامپیوتر چکیده بر اساس موضوع این پروژه بهتر است چکیده را با چند سوال آغاز نماییم تا اهمیت این پروژه مشخص گردد ۱ – چرا مدیریت پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است ؟
  • فـرمت: DOC
   تعداد صفحات: ۱۷۱ صفحه
   رشتــه : کامپیوتر

   چکیده :

   بر اساس موضوع این تحقیق بهتر است چکیده را با چند سوال آغاز نماییم تا اهمیت این تحقیق مشخص گردد :

   ۱ – چرا مدیریت تحقیق از اهمیت بالایی برخوردار است ؟ در حال حاظر مشکلی که در روند اجرای بهینه هر تحقیق وجود دارد عدم مدیریت زمان بندی و عملکرد انجام قانون­مند آن می باشد . ولی با گسترش علم مدیریت تحقیق این خلاء در تحقیق های مربوط به مهندسی صنایع برطرف شده و با به وجود آمدن استانداردهایی از قبیل PMBOK که نسخه نهایی ۰۱/۰۱/۲۰۱۳ منتشر خواهد شد (شایان به ذکر است نسخه آزمایشی آن توسط سازمان مدیریت تحقیق امریکا منتشر شده است ) باعث به وجود آمدن دوره های تخصصیPMP (Project Management Professional) و PMI (Project Management Institute) شده است که توسط سازمان انجمن مدیریت تحقیق که در ایران نیز شعبه دارد در حال برگذاری می باشد . ولی این مشکل وجود داشت که این مدارک برای اشخاص صادر می شد و هیچ سازمانی دارای مدرک معتبر مدیریت نبود تا سازمان ISO اولین استاندارد را تحت عنوان ISO 21500 عرضه و به سازمان هایی طبق شرایط و ضوابط خاص این مدرک را اهدا نمود .

   ۲ – چرا مدیریت تحقیق های فناوری اطلاعات : استاندارد PMBOK روش مدیریت تحقیق را به طور کلی در ۹ بخش دسته بندی نموده است . با توجه به گشترس علم فناوری اطلاعات و ورود به دنیای تکنولوژی IT این نیاز حس شد تا بتوان با توجه به استاندارد مدیریت تحقیق بتوان راهکاری را در جهت مدیریت تحقیق های فناوری اطلاعات ارائه نمود . از این رو شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی ایران برای اولین بار کتابی را در خصوص مدیریت تحقیق های IT ارائه نمود و توانست تحقیق های فناوری اطلاعات سازمان خود را مدیریت نماید .سپس با گسترده شدن این موضوع مقالاتی چند در خصوص مدیریت این نوع تحقیق ها ارائه و در مراجع مختلف اعم از کنفرانس های مدیریت تحقیق که اکثرا به مجری گری گروه پژوهشی صنعتی آریانا که از سال ۱۳۸۳ آغاز شد ثبت و به اطلاع عموم رسد . در این خصوص تحقیقات و مقلاتی که متاسفانه تعداد آنها کمتر از انگشتان دست می­باشد انجام پذیرفت . هرچند که این مقالات تا حدی راهگشای مشکلات سازمان ها بودند ولی مشکلات زیادی نیز داشت

   ۳ – چرا مدیریت تحقیق های امنیت اطلاعات : در بخش ۱ و ۲ متوجه شدیم که مدیریت تحقیق فناوری اطلاعات جهت مدیریت یکپارچگی تحقیق ، مدیریت محدوده تحقیق ، مدیریت زمان تحقیق ، مدیریت هزینه تحقیق ، مدیریت کیفیت تحقیق ، مدیریت منابع انسانی ، مدیریت ارتباطات تحقیق ، مدیریت ریسک تحقیق و مدیریت تدارکات تحقیق طبق PMBOK از اهمیت بالایی برخوردار است و برای اجرای یک تحقیق موفق باید عوامل

   مذکور را همواره مورد بررسی قرار داد و چارت آن را تکمیل نمود . ولی در حال حاظر هیچ گونه مقالاتی از تلفیق ISO 27000 که استاندارد امنیت اطلاعات بوده با PMBOK در خصوص مدیریت تحقیق های امنیت اطلاعات با توجه به اهمیت بالای این موضوع نشر نشده است و این نیازحس می­گردد که گروهی با تخصص مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی نرم افزار و همچنین مهندسان صنایع بتوانند راهکاری هوشمندانه در این خصوص ارائه و چارتی مشخص و معیین تهیه نمایند.

   ۴ – هدف از انجام این تحقیق : متاسفانه در انجام تحقیق های امنیت اطلاعات ، مدیره تحقیق همیشه باید دچار این تردید و استرس باشد که اگر روزی برنامه نویس و یا هر یک از دست اندرکاران تحقیق روزی بخواهد تحقیق را ترک نمایند چه اتفاقی رخ خواهد داد .

   ۵ – نتیجه تحقیق : قصد داریم در این تحقیق که جنبه کاربردی دارد با طراحی روش و فلوچارتی مشخص این تضمین را دهیم که با عملکرد به آن در انتهای موضوع بتوانیم از بروز هر گونه اختلال و یا مشکل در روند انجام تحقیق های امنیت اطلاعات جلوگیری نماید . و سه عامل مهم ریسک ، کیفیت و امنیت را بهینه سازیم

   در این تحقیق قصد داریم :

   در بخش اول به بحث مدیره تحقیق بر اساس استاندارد PMBOK می­پردازیم و روش های مدیریت تحقیق را بررسی مینماییم و عوامل تعیین کننده در مدیریت تحقیق ها را بیان میکنیم . در بخش دوم با توجه به نتیجه گیری از فصل اول به بحث مدیریت تحقیق های فناوری اطلاعات که در اصطلاح IT Security Mmanagement گفته می­شود می­پردازیم و در انهای این بخش با توجه به مقالات و مراجع معتبر مدیریت تحقیق را در چهارچوب فن آوری اطلاعات بیان نموده و راهکاری به صورت فلوچارت مشخص می­نماییم . در فصل بخش در رابطه با امنیت اطلاعات و مفاهیم ISO 27000 و شاخه های آن بحث و به ۱۰ موضوع امنیت اطلاعات می­پردازیم و هر یک از آن ها را بر اساس استاندارد ISO 27000 بیان می کنیم . در بخش چهارم قصد داریم بحث امنیت اطلاعات را وارد فلوچارت مدیریت تحقیق که از بخش سوم نتیجه گرفته ایم نماییم و با تعویض روش مدیریت تحقیق و اضافه نمودن بخش هایی به آن فلوچارت روش مدیریت تحقیق های امنیت اطلاعات را بدست آورده و بر روی چند تحقیق شاخص آزمایش نماییم و نتایج آن را ثبت نماییم . در بخش پنجم پس از رسم فلوچارت مدیریت تحقیق های امنیت اطلاعات سه عامل مهم از ۹ عامل PMBOK که عبارت اند از ریسک ، کیفیت و امنیت را بررسی نموده و نسبت به فلوچارت مدیریت تحقیق استاندارد PMBOK مقدار پیشرفت یا پس رفت آن را درجداول و نموداری مشخص نماییم . سپس در بخش ششم به نتیجه گیری طرح پیشنهادی و مزایا و معایب آن می­پردازیم .

   فهرست مطالب :

   چکیده

   مقدمه

   سابقه تحقیق

   فصل اول : طرح مسئله

   فصل دوم : مدیریت تحقیق

   فصل سوم :مدیریت تحقیق فناوری اطلاعات

   فصل چهارم : روش کار

   فصل پنجم : بررسی جامع کیفیت ، امنیت و ریسک تحقیق امنیت اطلاعات

   فصل ششم : پیاده سازی الگوریتم پیشنهادی (مطالعه موردی) و نتیجه گیری

   فصل هفتم : پیوست

   فصل هشتم : منابع

  • سایز : ۴.۸۵۲ مگا بایت
  • فرمت : doc
  • تعداد صفحات : ۱۷۱
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID20653

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/xFQV1
<<ادامه  نقش-دولت-در-توسعه-اقتصادی-15