• پژوهش حاضر در ۱۰ صفحه با رعایت اصول گزارش نویسی جهت استفاده معلمان و همچنین دانشجویان عزیز آماده گردیده است
  • نقش خانواده در ارتقای نظام تعلیم و تربیت

   چکیده مطالب

   خانواده، نخستین نهاد اجتماعی است که فرد در آن پا به عرصه زندگی می‌گذارد و اولین پایه‌های تربیت و تعلیم در آن گذارده می‌شود. وجود محبت و عاطفه در خانواده رمز سعادت و خوشبختی انسان است و کلید بسیاری از مشکلات و راه جلب احترام و رعایت حقوق دیگران است. عاطفه، عشق و محبت به فرزندان، می‌تواند اراده متزلزل و روح آشفته آنان را درمان کند و آنان را به زندگی سعادتمند و موفق امیدوار سازد. لذا برای تربیت و پرورش درست فرزندان، باید محیطی ایجاد کرد که در آن درگیری و اختلافی نباشد. محبت و صداقت، ایمان و عشق به خوبی‌ها، صمیمیت، وحدت و اتحاد می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

   مقدمه

   مثلث والدین، دانش‌آموزان و معلمان معنادارترین ترکیب فرآیند آموزشی است؛ ترکیبی که برای هر ضلع نقش و جایگاه ویژه‌ای را منظور می‌کند تا جایگاه هر عنصر به درستی تبیین و کارکردهای آن مورد توجه جدی قرار گیرد.

   در این سه ضلعی آنچه پایه و اساس است، « دانش‌آموز » است، چرا که والدین و معلمان و مربیان برای دانش‌آموز و برای کشف و شکوفایی استعداد او باید تلاش و نقش‌آفرینی کنند، به عبارتی بدون ضلع دانش‌آموز سایر اضلاع معنا نخواهند داشت.

   بیان مسئله

   امر تعلیم و تربیت، مشارکت جدی و همه‌جانبه را می‌طلبد که در یک سوی آن اولیا، یعنی نخستین آموزگارانِ فرزندان در خانه هستند و در سوی دیگر مربیان، یعنی آموزگارانِ دانش‌آموزان در مدرسه قرار دارند. اولیا و مربیان، همواره در تکوین تعلیم و تربیت فرزندان در تعامل هستند؛ به این صورت که حاصل تربیت فرزندان در خانواده‌ها، به عنوان پیش‌نیاز و خمیرمایه شروع کار معلمان در مدارس است و حاصل کار مربیان در مدارس، تربیت عضوی مفید

   سوالات و اهداف پژوهش

   • چرا مدارس نیازمند مشارکت اولیا هستند؟
   • پیوند خانواده و آموزش و پرورش
  • سایز : ۳۳ کیلو بایت
  • فرمت : docx
  • تعداد صفحات : ۱۰
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID17309

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/G3nzs
<<ادامه  مقاله آموزشی بهترین ورزش برای كاهش و افزایش وزن

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن