• آموزش مهارت خودآگاهی و حل مساله
  • آموزش مهارت خودآگاهی و حل مساله
   مشخصات « پکیج آموزش مهارت خودآگاهی و حل مسئله »
   [جلسات: ۱۰ جلسه
   تعداد صفحات: ۶ صفحه
   نوع فایل: word

   شرح حال جلسات آموزش مهارتهای خودآگاهی و حل مساله

   جلسه اول

   ۱-آشنایی اعضای جلسه با هم

   ۲- آشنایی با نحوه انجام کار

   عنوان جلسه:

   معارفه شرح جلسه:

   در این جلسه ابتدا به شرکت کنندگان خوش آمد گفته شد و سپس علت دعوت آنان به جلسه توضیح داده شد سپس از افراد خواسته شد که خودشان را معرفی کنند و توضیحاتی به شرح زیر در مورد چگونگی انجام کار داده شد.

   و سپس پیش آزمون از هردو گروه کنترل و آزمایش گرفته شد و به گروه آزمایش در طی ۶ جلسه به مدت یک ساعت ونیم مباحثی در مورد خوداگاهی و حل مساله و راه های مقابله با مشکلات آموزش ارائه شد.

   قصد ما از این جلسات ارائه ی تمرینها وتکالیف درمورد شناخت نقاط ضعف و قوت خود و حل مشکلات زندگی بین زوجین وسپس راجع به نحوه ی مقابله با مشکلات بحث شد.

   سرانجام خودآگاهی به شناخت فرد از نقاط ضعف و قوت رفتار خود و حل مساله به عنوان مهارتی که شما می توانید درهنگام برنامه ریزی برای برخورد با مشکلات زندگی از آن استفاده کنید تعریف شد.

   استفاده از حل مساله موجب افزایش اعتماد به نفس شما می شود وقتی شما بدانید که از مهارتهای حل مساله خوبی برخوردارید احساس توانمندی وتسلط در شما تقویت می شود. ویژگی های افرادی که فاقد توانایی حل مساله ومشکلات خود هستند نظیر :

   ۱. وجود مشکل را دلیل برضعف، بی کفایتی ،بی لیاقتی خود می دانند.

   ۲. مسئولیت ایحاد مشکل را به گردن دیگران انداخته وبرای حل آن قدمی برنمی دارند.

   ۳. به هنگام مواجهه با مشکل به جای اندیشیدن برای حل آن مدام خود یا دیگران را سرزنش می کنند و… در این جلسه مورد بحث قرار گرفت ودر پایان جلسه از افراد راجع به مطالب مطرح شده وتوقع آنها در مورد روند جلسه نظر خواهی شد.

   تکلیف: به گذشته خود فکر کنید درخت توانمندی رسم کنید ونقاط ضعف و قوت رفتارتان را ارزیابی کنید و توضیح دهید از حقوق و مسئولیت خود آگاه هستید.

   و سپس تا کنون برای حل مشکلات از چه راهکار هایی استفاده کرده اید و تصمیماتی را که در طول هفته گذشته برای حل مشکلات گرفته اید فهرست کنیدو

  • سایز : ۹ کیلو بایت
  • فرمت : docx
  • تعداد صفحات : ۶
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID16836

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/PUUPN
<<ادامه  پاورپوینت نظریه جامعه شناسی پارسونز تعداد48اسلاید

مدیرفایل هاب

FileHub search engine

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن