• پاورپوینت فلسفه اموزش و پرورش چیست؟

   پاورپوینت-فلسفه-اموزش-و-پرورش-چیست؟فلسفه اموزش و پرورش چیست؟
   لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
   دسته بندی : پاورپوینت
   نوع فایل : .pptx ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
   تعداد اسلاید : ۱۴۶ اسلاید

   بسم الله الـرحمن الــرحیم
   فلسفه اموزش و پرورش چیست؟

   معرفی طرح درس:
   در این درس (فلسفه آموزش وپرورش)تعریف فلسفه -معنی ومفهوم تربیت- مفهوم فلسفه تربیت – پندار گرائی وتربیت-واقع گرائی وتربیت-ماده گرائی وتربیت-عمل گرائی وتربیت-اسلام وتربیت، با استفاده از روشهای مختلف تدریس برای دانشجویان در ساعــات معین وبرنامه ریزی شده تدریس می شود.

   اهداف درس
   هدف کلی:دانشجویان رشته علوم تربیتی با گذراندن این درس با مفاهیم فلسفه ،معنی ومفهوم تربیت،مفهوم فلسفه تربیت وهمچنین با مکاتب مختلف فلسفی آشنا شده وآنرا فرا می گیرند.

   اهداف جزئی :دانشجویان باید بتوانند :
   ۱.فلسفه را تعریف نمایند
   ۲.معنی ومفهوم تربیت را بیان نمایند
   ۳.فلسفه تربیت را تعریف کنند
   ۴.مکاتب مختلف فلسفی را با پیروان آن مکاتب و مشخصات ودیدگاههای آن مکتبها را توضیح دهند.
   ۵.نظر اسلام را در مورد تربیت بیان نمایند.

   جایگاه درس
   دراین درس ،دانشجویان رشته علوم تربیتی که از دروس تخصصی میباشد وتعداد ۳واحد درسی است با مکاتب مختلف فلسفی که مربوط به رشته ی تحصیلی شان است با گذراندن این درس به جایگاه واهمیت تربیت (فلسفه تربیت)در نظام آموزش وپرورش پی خواهند برد.

   فهرست مطالب :
   عنوان
   مقدمه
   گفتار اول — فلسفه چیست؟
   گفتار دوم — تربیت چیست؟
   گفتار سوم — فلسفه تربیت
   گغتار چهارم — پندار گرائی وتربیت
   گفتار پنجم — واقع گرائی وتربیت
   گفتار ششم — ماده گرائی وتربیت
   گفتار هفتم — عمل گرائی و تربیت
   گفتار هشتم — اسلام و تربیت

   مقدمه
   فلسفه به عنوان ابزاری بنیادین می تواند ما را در کنجکاوی در محتوای پاسخها ،سبک و سنگین کردن اندیشه ها و شیوه های اندیشیدن و نیز اشتیاق و علاقه برای گزینش بهترین آنها ما را وارد می کند که به فلسفه روی بیاوریم . به قول ویلیام همین وقتی در دنیای فلسفه قدم می گذراید اجباراً در ارتباط با عالمی هستند که بکلی از انچه در کوچه و خیابان پشت سر گذارده اید تفاوت دارد.

   دنیای فلسفه — دنیایی است پاک و منزه که همه چیز در ان روشن است و درست در جای خودر قرار دارد. از درهم ریختگی خبری نیست . یعنی فیلسوف از همان واقعیت های درهم و برهم دنیائی روشن و منظم برایتان ترسیم می کند . در این دنیا اثری از تناقضات نیست و آئین خرد ومبانی اندیشمندی خطوط اصلی آن را ترسیم می کنند.

   گفتار اول ــــ فلسفه چیست؟
   تعریف :
   تعریف در لغت یعنی شناساندن و منظور از آن این است که پدیده یا امری یا شیئی را به طور جامع به دیگران بشناسانیم. طوری که گوینده و شنونده ،یا نویسنده ،و خواننده دارای درک مشترکی از آن باشند.

   الف — تعریف با کلمه یا عبارتی توصیفی آغاز می شود
   مانند این که می گوئیم فلان چیز،عبارتست از, پدیده ایست که و …

   ب- کلمات یا صفاتی را برای تعریف بکار می بریم که بسیاری از مردم مخصوصاً متخصصان و اهل فن آنها را برای چیز مورد تعریف پذیرفته اند وبه صورت معیار یا میزان در آمده اند.

   ج- در تعریف پدیده یاشیئی مورد نظر ،یا چیزی از جانب خود ،اضافه نمی کنیم،یا اگر خواستیم اضافه کنیم چنان به تبیین آن می پردازیم که همگان آن را بپذیرند.

   این گونه تعریف ها در اصلاح ”تعریف توصیفی ” descriptive defenition)) می گویند زیرا ما کاری جز توصیف یا بیان حالت ،و چگونگی وویژگیهای پدیده مورد نظر انجام نمی دهیم.

   وقتی کسی میگوید فلسفه عبارتست از رسیدن به روشنائی ها در واقع بــه تعریف دستوری یا قیدی از فلسفه پرداخته است وآنچه را در خود درست می دانسته بیان کرده است.

   تعاریف تحلیلی نیز بصورت یک عبارت قابل قبول همگان بیان نمی شوند, ولی تاحدود زیادی از پراکنده اندیشی در باره موضوع جلوگیری می کنند.
   این قبیل تعاریف را ”تعریف تحلیلی ” (analytical definition) می گویند.

   تعریف فلسفه
   فلسفه یا فیلوسوفیا (philosophia) از دوکلمه یونانی فیلو(philo) به معنی دوستدار سوفیا (sophia) به معنی دانائی ترکیب یافته است. باین ترتیب فلسفه یعنی دوستداری دانائی.

   دانلود فایل

 

FileHub ID : Looks File209935

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/NDykh
<<ادامه  پاورپوینت روش برگزاری اردو - 14 اسلاید

مدیرفایل هاب

FileHub search engine

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن