• پایان نامه انرژی هسته ای حق مسلم ماست ؟
  • تحقیق انرژی هسته ای حق مسلم ماست ؟

   پیشگفتار

   پیوسته یاد می کنیم مهربان پروردگاری را که نامش مزین کننده نامها و آرامش بخش دل هاست . شکر و سپاس از آن اوست چرا که ندای دین حقش را آخرین فرستاده اش در داد . او که قدرت جاودانگی خویش قلم را به دستانمان داد تا بنویسیم و بخوانیم از اقتدار کشوری مقتدر بنویسیم از کاوشگرانی که در قلبشان عشق به وطن موج می زند و از این هوش و توانایی خویش به نحو احسن استفاده می کنند تا این مهد دانش شهرتی جهانی پیدا کند . ایران است این سرای دانش سرای عشق خانه ای عظیم دوستی ها و مهد علم .

   ایران ای مادر همیشه هشیار ای که صاحب خاکی هستی که از دانش سنگهایی بیرون می آید که ذهن هر متفکری را از آن خود می کند به یاد می آوری روزهایی که خورشید آسمان تو شاهد پیروزی فرزندانت بود خاطرت هست شب هایی که مهتاب نظاره گر حرکات دستان پرتکاپوی تلاشگرانی بود که در کارخانه ها کار می کردند تا شاید خدمتی کوچک به این ملت شریف تو کنند . می دانم که می دانی حرکت چرخ انرژی پدید اورنده تمام نیروها فقط به دست یکتا پروردگار من هست و بس انرژی عظیم که در دل کوچک هر ذره نهفته است . نیرویی که در کوچکترین ذره ای از این هستی جای گرفته و بزرگترین کار در دنیای علم انجام میدهد . بله انرژی اتمی .

   صنعت اتمی جای خودش را در چرخ صنعت یافته و یکی از سکانسهای کشتی کشور به دست گرفته متخصصان کشور محبوب با بهره گیری از علم و دانش خویش کشور ایران را با دنیای نوین علم و انرژی اتمی همگام ساخته اند . امیدوارم شاهد پیروزی روز افزون کشورمان در علم باشیم .

   مراحل تحقیق :

   ۱-انتخاب موضوع و تعریف آن:

   موضوع انرژی هسته ای حق مسلم ماست ایران باید در فناوری هسته ای جایگاه بالایی داشته باشد .

   ۲- تحدید موضوع تحقیق :

   علت مخالفت های کشورهای خارجی دربرخورداری ایران از فناوری هسته ای چیست ؟ و چرا ایرن باید از فناوری هسته ای برخودار باشد ؟

   ۳-جستجو و مطالعه ی منابع تحقیقی :

   ضمن مطالعه ی مقالات در رابطه با انرژی هسته ای و نقش ایران در فعا لیت های هسته ای در روزنامه ها و مجلات با مراجعه به کتابها و سایتهای اینترنتی اطلاعات بیشتری دریافت نموده ایم .

   ۴-ارائه ی فرضیه :

   با توجه به این مسئله سوخت های فسیلی رو به اتمام است همه ی کشورهای جهان از جمله ایران باید حق استفاده از فناوری هسته ای را داشته باشند .

   ۵- انتخاب فنون و روش تحقیق :

   مجموه ی حاضر تحقیقی کتابخانه ایست و برای تکمیل آن از مطالعه استفاده شده است .

   ۶- جمع آوری اطلاعات :

   با مطالعه بر روی کتابها ، مجلات ، روزنا مه ها و منابع اینترنتی اطلاعات لازم را جمع آوری کرده ایم .

   ۷- تجزیه و تحلیل اطلاعات :

   اطلاعات جمع آوری شده بر اساس موضوع دسته بندی کرده و اطلاعات اضافی را حذف نموده ایم .

   ۸- ارائه ی نظریه یا تئوری:

   انرژی هسته ای حق مسلم تمامی مردم کشور عزیزمان است و برخورداری از این فناوری ما را به کسب موفقیت های بالایی می رساند.

   مقدمه :

   انرژی هسته ای در جهان

   انرژی هسته ای از جمله انرژی هایی است که کاربرد زیادی در سطح جهان دارد . در حال حاضر ، ظرفیت نیروگاه های هسته ای جهان بیش از ۳۵۰ هزار مگاوات است که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ به ۳۵۹ هزار گیگاوات برسد. انرژی هسته ای دارای مزایایی است که کاربرد آن را افزایش می دهد . به عنوان مثال، این انرژی کمترین تاثیر را بر محیط دارد ، همچنین به صرفه و اقتصادی است و در زمینه امنیت ملی انرژی نقش عمده ای دارد. نیروگاههای هسته ای را بر اساس راکتوری که در آن استفاده می شود تقسیم بندی می کنند . در حال حاضر ۵ کشور جهان از انرژی هسته ای برای تولید الکتریسیته استفاده می کنند. اگر چه تعداد نیروگاههای هسته ای کمتر از تعداد راکتورهایی است که دردهه های ۷۰ و ۸۰ ساخته شده ولی میزان الکتریسیته تولیدی بیشتر است .

  • سایز : ۱۷۸ کیلو بایت
  • فرمت : docx
  • تعداد صفحات : ۱۶۰
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID16401

لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/NIozT
<<ادامه  توصیفی ازنمودار تعادلی آهن وكربن

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن