• یکی از شاخصه های رشد تمدن، تغییر و تحول در نگرش انسان نسبت به زندگی بوده است و به طبع آن تغییر در طراحی در کلیه اسباب و لوازم مورد استفاده در زندگی از طراحی در لباس تا معماری و دکوراسیون داخلی منازل و ظهور صنعت در قرن نوزدهم، تغییراتی بنیادین در تفکر و تولید ایجاد کرد و انتقال و تغییر صور و اشکال از معماری سنگین و مکعبی شکل به صور منحنی شکل، یکی ا
  • ریخچه ساخت مبل و آشنایی با سبک های اصیل ساخت صندلی
   یکی از شاخصه های رشد تمدن، تغییر و تحول در نگرش انسان نسبت به زندگی بوده است و به طبع آن تغییر در طراحی در کلیه اسباب و لوازم مورد استفاده در زندگی از طراحی در لباس تا معماری و دکوراسیون داخلی منازل و… ظهور صنعت در قرن نوزدهم، تغییراتی بنیادین در تفکر و تولید ایجاد کرد و انتقال و تغییر صور و اشکال از معماری سنگین و مکعبی شکل به صور منحنی شکل، یکی از عوامل زمینه ساز در طراحی مبلمان بوده است. به عبارتی معماری و دکوراسیون را اساساً نمی توان از هم تفکیک کرد.
   مبلمان از تغییر شکل و تحول چهارپایه ها، نیمکت ها… و میزهای ساده حاصل شد و این تغییرات تدریجاً و در طول زمان حاصل شد و این تغییرات تدریجاً و در طول زمان حاصل شد زمان ساخت نخستین مبل های اولیه را، به علت عدم دستیابی به نام سازندگانشان دقیقاً نمی توان مشخص کرد. بعد از قرن ۱۵ بود که اولین مبل هایی که شناسایی شده اند نام سازندگان و صنعتگران خود را به همراه داشته اند. در قرن ۱۸ میلادی مبلمان حجیم و پر زینت،
   انعکاسی از معماری و اماکن مذهبی آن دوران بود، قطعات قطور و خشک و خشن به مدد کنده کاری های حجیم همراه با نصب قطعات فلزی گران قیمت و سنگ ها و چوب های کمیاب تزیین می شدند و این مخصوص دورانی است که هنوز مهارت های فنی و تکنولوژی ماشینی نتوانسته بود توان سازندگان را افزایش دهد. در عصر رنسانس، مهارت های فنی فوق العاده موجب پیدایش کنده کاری های بسیار عالی و بدیع نخست در ایتالیا و بعدها در آلمان، اسپانیا، فرانسه و بالاخره انگلستان گردید و دقیقاً مبل های دوره رنسانس از خطوط معماری ساختمان ها پیروی می کردند.
   سبک های آن دوره به نام سلاطین نام گذاری شده بودند که از آن میان مبل های تئودور، الیزابت، ژاکوبی، ویلیام، ماری، ملکه آن و لوئی فرانسه را می توان نام برد. و در برخی دیگر از نام سازندگان خود مایه گرفته بودند که از آن میان مبل های چیپندل Chippendale، (هپل وایت) Hepple white، آدام (ADAM) و شراتون (Sheraton) معروف ترین آنان هستند. از قرن ۱۸ میلادی به بعد مبل های سنتی گسترش پیدا کرد و ارزش خود را در دهه های بعدی نیز حفظ نمود و حتی امروزه بعد از چندین قرن هنوز از این سبک ها استفاده می شود.به منظور هماهنگ شدن با معماری تحول یافته مبلمان نیز بتدریج نه تنها از طریق فرم و سبک بلکه از نوع مواد و چوب نیز تغییر یافت. چوب های مختلفی مثل بلوط، سرو، آبنوس، گردو، شاه بلوط بتدریج جایگزین چوب گردو و ماهاگونی شدند.
   کلمات کلیدی:

   تحقیق مالیتأمین منابع مالی

   فهرست مطالب
   تاریخچه ساخت مبل و آشنایی با سبک های اصیل ساخت صندلی ۲
   سبک ژاکوبی Jacobean Style: 5
   سبک ملکه آن: ۵
   سبک رابرت آدام Robert Adamstyle: 7
   مبل فرانسوی- دوره لویی پانزدهم (۱۷۷۴- ۱۷۱۵): ۹
   مبانی طراحی مبلمان ۱۲
   تصمیم گیری برای ساختن ۱۳
   تخمین زدن مهارت بودجه و ابزار خود ۱۷
   موارد فنی در هنگام خرید مبلمان ۱۸
   نکات حفاظتی پس از خرید مبلمان ۲۲
   پارچه های مبلمان ۲۵
   چرم
   طول عمر دستگاه ها ۳۲
   روش تأمین منابع مالی : ۳۵
   مشخصات نیروی انسانی : ۳۵
   چارت تشکیلاتی و سازماندهی : ۳۶
   کروکی کارگاه آرشیتال ۳۷
   گزارش مختصر از بازدید : ۳۸
   بازپرداخت بدهی ها : ۴۲
   ابتکاری بودن محصول : ۴۵
   میزان مفید بودن برای جامعه : ۴۵
   منابع: ۴۷
  • سایز : ۱۷۹ کیلو بایت
  • فرمت : pdf
  • تعداد صفحات : ۴۶
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID14887

برای ثبت امتیاز کلیک کنید
[کلی: میانگین: ]
لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/HVC4R
<<ادامه  دانلود پروژه آماده درس اقتصاد عمومی با عنوان مجتمع فولاد خراسان

مدیرفایل هاب

FileHub search engine

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن