• چکیده احداث و راه اندازی یک کارخانه مجهز مبلمان خانگی و اداری، بدون محاسبه فاکتورهای فنی مورد نیاز، خسارات جبران ناپذیری را به سیستم تولید وارد مینماید فاکتورهای فنی مورد نیاز، با استفاده از دادههایی که از اطلاعات فنی ماشین آلات، کاتالوگها و مهندسین مشاور بدست میآید، قابل محاسبه است این تحقیق با هدف شناساندن سیستم برقی و موتوری مورد نیاز برای ط
  • چکیده

   احداث و راه اندازی یک کارخانه مجهز مبلمان خانگی و اداری، بدون محاسبه فاکتورهای فنی مورد نیاز، خسارات جبران ناپذیری را به سیستم تولید وارد مینماید. فاکتورهای فنی مورد نیاز، با استفاده از دادههایی که از اطلاعات فنی ماشین آلات، کاتالوگها و مهندسین مشاور بدست میآید، قابل محاسبه است. این تحقیق با هدف شناساندن سیستم برقی و موتوری مورد نیاز برای طراحی فنی یک کارخانه تولیدی صنایع چوب و بررسی اثر جداگانه هر کدام از عوامل در یک خط تولید و همچنین ارائه روش محاسبه آنها از طریق دادههای یادشده به انجام رسیده است. سیستمهای مورد بحث در این مقاله به سه بخش کلی سیستمهای برقی یک کارخانه (میزان برق مصرفی در خط)، سیستم های فشار هوای مثبت و سیستمهای فشار هوای منفی تقسیم میشوند. برای محاسبه پارامترهای فوق میبایست بدانیم که چه ماشین آلاتی در خط تولید فعالیت دارند تا با استفاده از مشخصات فنی ماشین آلات، بتوانیم سیستمهای یاد شده را طراحی نماییم. نتیجه طراحی و محاسبات مربوط به طرح و توسعه کارخانه هنر چوب ارژن برای تولید مبلمان خانگی و مبلمان اداری حاکی از آن است که با توجه به کلیه تاسیسات مستقر در کارخانه، میزان برق مصرفی برابر با ۳۵۷ آمپر می باشد. همچنین ظرفیت مکنده پوشال متناسب برای خط تولید برابر با ۴۰۰۰۰ متر مکعب در ساعت بوده و ظرفیت هوا دهی دستگاه کمپرسور هوا نیز میبایست برابر با ۴۰۰۰۰ مترمکعب در ساعت تعبیه گردد. نتایج بدست آمده متاثر از فاکتورهایی میباشند که در این مطالعه روش استخراج هریک مدنظر قرار گرفته است.

   مقدمه

   تولید مصنوعات چوبی در ایران از گذشته بسیار دور تاکنون ادامه داشته، ولی متاسفانه در طی این سال ها فعالیت بسیار کمی از جانب دستاندرکاران در خصوص کاربرد طراحی و مهندسی در این صنعت دیده شـده اسـت . بـا گـستردهتـر شـدن بـازار تولیـدات مصنوعات چوبی در چند ساله اخیر، نیاز به احداث کارخانههای بزرگ و مجهز به منظور پاسخگویی به نیاز بازار احساس می گردد. با توجه به حجم سرمایهگذاری بسیار بالا در احداث یک کارخانه جدید و همچنین با توجه به مشکلاتی که کارخانه های مـشابه تـا بـه حال با آن سروکار داشتهاند، لزوم انجام محاسبات دقیق و بررسی کامل پارامترهای فنی برای طراحی تاسیسات در خطـوط تولیـدی جدید، بسیار ضروری میباشد.

  • سایز : ۳۳ کیلو بایت
  • فرمت : docx
  • تعداد صفحات : ۲۳
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID6398

برای ثبت امتیاز کلیک کنید
[کلی: 0 میانگین: 0]
لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/P1yF7
<<ادامه  پاورپوینت درباره نقش عايق ها درصنعت برق

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن