• پایان نامه کامل و آماده و بدون کم کاستی به همراه صفحات تقدیم ، تشکر و فهرست و غیره بخش دوم فرآیند هزینه یابی بخش سوم موانع هزینه یابی بر مبنای هدف شرکت های تولیدی در ایران بخش چهارم هزینه یابی و تاثیر آن بر سود شرکت های تولیدی بخش پنجم نتیجه گیری و طرح پیشنهادات
  • چکیده :

   نیاز سازمان ها به سازگاری با محیط تجاری پویا و پیچیده امروزی برای ادامه بقا که ناشی از توسعه بازارهای رقابتی است از یک سو و از سوی دیگر فشار مجامع سرمایه گذار به مدیران جهت تعیین ارزش و تبیین معیارهای اندازه گیری دقیق و شفاف، سبب شده سازمانها سیستم های سنتی هزینه یابی و اندازه گیری عملکرد بر مبنای حسابداری صنعتی را مورد نظر و بهره برداری قرار دهند. یکی از مهمترین تکنیک هایی که می تواند سازمان ها را در بهبود عملکردهای مبتنی بر هزینه، کمک کند سیستم هزینه یابی بر مبنای هدف می باشد.

   موفقیت بسیاری از شرکتها بستگی به تواناییهایشان در متعادل کردن جریان تولید و تغییر فرآیند تولید متناسب با تقاضای مشتریان در خصوص بهبود هزینه، کیفیت، کارکرد، تحویل به موقع کالا، انعطاف پذیری و قیمت دارد. هزینه یابی بر مبنای هدف سیستمی قاعده مند برای تعیین هزینه تولید می باشد که با توجه به معیارهای بالا شرکتها را به سوی موفقیت و سطح معینی از سود آوری هدایت می نماید.

   هزینه یابی بر مبنای هدف یک ابزار راهبردی قوی است که سازمان ها را همزمان قادر به یافتن سه بعد کیفیت، هزینه و زمان می کند و هزینه ها را قبل از وقوع کنترل می کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی نظریه هزینه یابی بر مبنای هدف، به تاریخچه، اهداف، تفاوت با نگرش سیستم های سنتی هزینه یابی و مزایای هزینه یابی بر مبنای هدف و بررسی مشکلات پیاده سازی آن در کشور ایران بپردازیم.

   کلید واژه : هزینه یابی بر مبنای هدف – هزینه یابی بر مبنای فعالیت – مهندسی ارزش – مهندسی معکوس – قیمت هدف – حاشیه هدف

  • سایز : ۵۷ کیلو بایت
  • فرمت : docx
  • تعداد صفحات : ۴۹
 • برای مشاهده تصویر این فایل اینجا کلیک کنید.

FileHub ID : SID6359

برای ثبت امتیاز کلیک کنید
[کلی: 0 میانگین: 0]
لینک کوتاه این مطلب: https://filehub.ir/9PLcg
<<ادامه  سیستم حقوق و دسمتزد شهرداری پارس آباد

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن